Sysmex Europe
Sysmex Europe
Other Sites
Menu

Sysmex slaví půl století od založení!

Sumu, která představuje přibližně pětinu rozpočtu Akademie věd České republiky, ročně investuje japonská firma Sysmex do výzkumu a vývoje technologií v oblasti medicínské diagnostiky. Zhruba patnácti miliard jenů vynaložených každý rok ve společnosti Sysmex litovat nemusí. Firma je díky tomu předním světovým inovátorem na diagnostickém poli a s jejími hi-tech produkty pracují i české laboratoře a nemocnice. V tomto roce firma slaví padesát let od svého založení.

Date: 2018-10-25 Tags: Novinky, Česká republika

Japonské přístavní město Kobe patřilo mezi první, která se v jinak zcela izolovaném císařství otevřela v devatenáctém století světu. Na tamní poměry kosmopolitní metropole je sídlem několika světoznámých korporací, jako například Mitsubishi Motors. Pro laboratoře a nemocnice po celém světě je ale podstatnější, že je zde centrum vývoje, výroby a distribuce unikátních diagnostických produktů, protože tu sídlí firma Sysmex. Společnost s padesátiletou historií má v Kobe nejen centrálu a výrobní závody, ale také samostatný technologický park, otevřený v roce 2008. V něm se tvoří, zkoumá a inovuje ve vskutku velkorysém pojetí. Výsledky takto soustředěného výzkumu a vývoje jsou v posledních letech výrazně znát.

 

Když například společnost v roce 2011 představila světu nový hematologický analyzátor řady XN, zapůsobilo to v odborné obci podobně, jako když mezi uživatele starých tlačítkových mobilů přišel první smartphone. Přístroj, jenž je kombinací výkonné laboratorní techniky, špičkové technologie a unikátního softwarového řešení, umožňuje plně automatizovaný analytický proces, který si laboratoř navíc může v podstatě ve všech parametrech přizpůsobit na míru. Analyzátor nabízí efektivní optimalizaci pracovního vytížení nebo propojení několika samostatných pracovišť s jednotnou kontrolou kvality a vzdáleným přístupem. Výsledkem je obrovská flexibilita a úspora času a možnost vyšetřovat nejen krev, ale i tělní tekutiny, např. mozkomíšní mok.


Kromě vlastního vývoje na poli hematologie a močové analýzy firma investuje i do akvizic ostatních inovátorů. V roce 2013 například koupila specializovanou německou firmu Partec, zaměřenou na průtokovou cytometrii. Zakladatel Partecu profesor Wolfgang Göhde je ostatně průkopníkem této metody zkoumání buněk. Další akvizicí byla firma Inostics, zabývající se detekcí mutované DNA, která umožňuje z kapky krve odhalit nádorová onemocnění nejrůznějšího původu. V roce 2017 došlo k akvizici firmy Oxford Gene Technology, jednoho z předních hráčů na poli molekulární diagnostiky.


Japonci rovněž uzavřeli strategické partnerství s britskou nanotechnologickou společností Endomagnetics, která vyvinula inovativní metodu detekce sentinelové uzliny u karcinomu prsu a diagnostiky nehmatných tumorů. V oblasti diagnostiky rakoviny prsu jde o světový průlom.


Sysmex dávno není jen v Kobe, distribuční síť se rozprostírá po celém světě. Má zastoupení i v Česku a na Slovensku prostřednictvím české a slovenské dcery Sysmex CZ s.r.o. a Sysmex Slovakia s.r.o., sídlící v Brně, resp. Bratislavě. Většina velkých nemocnic využívá k hematologické analýze právě přístroje Sysmex a pole působnosti této inovátorské firmy se nadále rozšiřuje.


Při příležitosti 50. výročí firma Sysmex CZ otevřela Edukační centrum v Praze, kde si budou moci uživatelé vyzkoušet v praxi nejmodernější technologie a funkce hematologických a močových analyzátorů značky Sysmex.


Back to list

About Sysmex

My Sysmex

Our customer portal "My Sysmex" lets you stay up-to-date.

Log in